همراه سیستم -تین کلاینت-زیرو کلاینت-نت تاپ
تین کلاینت |زیرو کلاینت| مینی پی سی | مادربرد اینتل
پشتیبانی
تین کلاینت |زیرو کلاینت| مینی پی سی | مادربرد اینتل
مقالات
RSS
معماری سخت افزار تین کلاینت
شنبه, 09 شهریور 1392 - 04:49 ب.ظ

Thin Client ‏ها یک سخت‌افزار کوچک و آماده برای محیط‌های ترمینال هستند. ‏TCها با استفاده از سیستم‌عامل نصب شده ‏بر روی ‏Flash Memory ‏ محیطی را برای اتصال به سرورها آماده می‌کنند. به صورت عمومی ‏TCها مادربردی ساده و کوچک ‏هستند که دارای کارت صدا، کارت شبکه، کارت گرافیک، پورت ‏USB ‏ و یک ‏Power ‏ می‌باشند. همچنین مدل‌هایی از ‏TC   ها ‏پورت‌های ‏Parallel ، ‏PS ‏2 ،COM ‏ و ‏Slot PCI ‏ پشتیبانی می‌کنند. در این حالت کلیه پردازش‌ها بر روی سرور مرکزی انجام ‏می‌شود.

Read more...  3 comments

تاریخچه تین کلاینت
شنبه, 09 شهریور 1392 - 04:39 ب.ظ

تین‌کلاینت یکی از این رایانه‌های اداری است که در عین ارائه قیمت  و کیفیت مناسب، امکانات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهد. با جایگزینی این  دستگاه در شبکه خود علاوه بر بالا رفتن ضریب امنیت، مصرف انرژی این سیستم‌ها ده  برابر کمتر از رایانه‌های شخصی است و به سبب عدم نیاز به پشتیبانی، استفاده از آن  در مراکز عمومی همچون بانک‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مراکز علمی، و حتی واحدهای  صنعتی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود .

کشورهای صنعتی پیشرو سال‌ها پیش از  این، برای بهینه

چرا باید از رایانش تین کلاینت استفاده کرد؟
شنبه, 09 شهریور 1392 - 04:34 ب.ظ

این روش هزینه‌ها را پایین آورده، سطح خدمات را درحوزه‌های زیر بالا می‌برد :

سخت‌افزار: به‌روزرسانی سخت‌افزار کامپیوتر یکی از موارد نفرت‌انگیزی است که به دلیل توزیع نرم‌افزارهای پیچیده‌تر، ضروری است. در حال حاضر عمر مفید هر کامپیوتر دو سال است و وقتی کامپیوتری نیاز تازه‌ای پیدا کند، باید با استفاده از ساختار نرم‌افزاری متفاوت، سخت‌افزار آن را ارتقا داد. اما رایانش تین کلاینت این وضعیت را تغییر می‌دهد .

پشتیبانی متمرکز: متمرکز کردن عملیات پشتیبانی مزایای بسیاری دارد؛ نه تنها در هزینه، بلکه در

درباره تین کلاینت
شنبه, 09 شهریور 1392 - 04:18 ب.ظ

مزایای  مدل رایانشی تین کلاینت

در دنیای امروز کسب‌و‌کارها با سرعتی بیش از گذشته در حال رشد و تغییر هستند و همگی نگران این مساله‌اند که چگونه می‌توان فناوری اطلاعات را با حد اقل هزینه به‌روز کرد. به‌حتم در آینده ساختار کامپیوترهای رومیزی، سخت‌افزارها و نرم‌افزارها متفاوت خواهند بود .

یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های این تغییرات اجتناب‌ناپذیر، مدل رایانشی تین کلاینت است. رایانش تین کلاینت مفهوم تازه‌ای نیست ولی از آن جایی که با نفع تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی در تضاد است، می‌توان درک کرد که

4 records total