همراه سیستم -تین کلاینت-زیرو کلاینت-نت تاپ
تین کلاینت |زیرو کلاینت| مینی پی سی | مادربرد اینتل
محصولات
تین کلاینت |زیرو کلاینت| مینی پی سی | مادربرد اینتل
تین کلاینت

تین کلاینت چیست؟

به صورت کلی تین کلاینت به سیستمی کوچک و کم حجم گفته می شود که فاقد هرگونه قطعه مکانیکال مانند فن یا هارد باشد. شرکت همراه سیستم توانسته با کارشناسانی مجرب در زمینه فروش و خدمات پس از فروش، تین کلاینت های متنوعی در اختیار مشتریان قرار دهد تا هر سازمانی بسته به نیاز کاربری خود،مدلی ازتین کلاینت را انتخاب نماید که تمام خواسته ها را برآورده سازد.

بخشی از تین کلاینت های موجود در شرکت:


Thin Client Elite TC i-2550E


CPU INTEL ATOM D2550 / 1.86Ghz / 1M  Dual Core

Memory DDR3 2G

Storage SSD 16G

1xVGA / 6x USB / 1x Serial / 1x LPT/ 2xPS2

LAN 10/100/100  / WiFi optional

Size: 24*19*6.5 cm

OS: Win XP / 7 embedded / 7 Pro / linux

Protocol: StandAlone / RDP / ICA / PCOIP

پورت تین کلاینت

thin client


** موارد استفاده تین کلاینت 2550 : نرم افزارهای آفیس وکاربردهای اداری مانند اتوماسیون ، مانیتورینگ، اتصال به سرور از طریق پروتکل های مختلف...

تین کلاینت فوق به دلیل داشتن پردازشگرقوی و حافظه نسبتا بالا، قابلیت نصب سیستم عامل های مختلف مانند 7 و XP را دارند و میتوانند مستقل از سرور نیز عمل نمایند. (StandAlone)Thin Client Intel TC i-2700MUD


CPU Intel Atom D2700 / 2.13Ghz / 1M  Dual Core

Storage SSD 16G

Memory DDR3 2G

1xVGA / 1xDVI / 6x USB / 1x LPT / 1xPS2

LAN 1000 Mbps  / WiFi optional

Size: 24*19*6.5 cm

OS: Win XP / 7 embedded / 7 Pro / linux

Protocol: StandAlone / RDP / ICA / PCOIP


thin client

پورت تین کلاینت 2700** موارد استفاده تین کلاینت 2700 : نرم افزارهای آفیس وکاربردهای اداری مانند اتوماسیون ، مانیتورینگ، اتصال به سرور از طریق پروتکل های مختلف...

تین کلاینت فوق به دلیل داشتن پردازشگرقوی و حافظه نسبتا بالا، قابلیت نصب سیستم عامل های مختلف مانند 7 و XP را دارند و میتوانند مستقل از سرور نیز عمل نمایند. (StandAlone)Thin Client GIADA F110D 


CPU Intel Celeron J1900 / 2.4Ghz / 2M Quad Core

Memory DDR3L 2G

تین کلاینت giada

Storage SSD 16G

4x USB 2.0 / 1x USB3.0 

Graphic intel HD

1x VGA / 1x HDMI 

2 x Serial port / com

2x LAN 1000 Mbps 

WiFi optional

Size: 19 * 15 * 2.5 cm

Protocol: StandAlone / RDP / ICA / PCOIP

OS:  7 embedded / 7 Pro / 8.1 / 10 / LinuxThin Client ASUS J1900i-C

CPU Intel Celeron J1900 / 2.4Ghz / 2M Quad Core

Memory DDR3L 2G

Storage SSD 16G

6x USB 2.0 / 1x USB3.0 / 1 x PS2

Graphic intel HD

1x VGA / 1x HDMI 

1 x Serial port / com

1x LAN 1000 Mbps / WiFi optional

Size: 24 x 19 x 6.5 cm

Protocol: StandAlone / RDP / ICA / PCOIP

OS:  7 embedded / 7 Pro / 8.1 / 10 / Linux


تین کلاینت(Thin Client) چیست؟

تین کلاینت ‏ها یک سخت‌افزار کوچک و آماده برای محیط‌های ترمینال هستند.‏ Thin Client ها با استفاده از سیستم‌عامل نصب شده ‏بر رویStorage خود‏ محیطی را برای اتصال به سرورها آماده می‌کنند. البته مدلی از تین کلاینت نیز مجود میباشد که نیاز به اتصال به سرور نداشته و به طور مستقل عمل می نماید. (Tc i-2500)

با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی، همگی نگران این مساله‌اند که چگونه می‌توان فناوری اطلاعات را با حد اقل هزینه به‌روز کرد. یکی از راه‌ کارهای کاهش هزینه‌های این تغییرات اجتناب ‌ناپذیر، خرید تین کلاینت thin client است. به همین علت نیز، فروش تین کلاینت در بازارهای جهانی سیر صعودی به خود گرفته است.

انواع تین کلاینتتین کلاینت
 در دسته بندی انواع تین کلاینت ها ، براساس امکانات موجود  در THIN CLIENT مانند : پردازشگر مرکزی ، میزان حافظه داخلی ، نوع  عملیات ذخیره اطلاعات ،امکان نصب  نرم افزار ،نوع سیستم عامل  تین کلاینت و پروتکل های شبکه میزبان  سه نوع thin client تعریف می گردد:

نوع اول  تین کلاینت ها:

این نوع تین کلاینت ها فاقد هرگونهپردازشگر مرکزی ،هارد دیسک یا ابزار ذخیره اطلاعات به صورت داخلی و نیزفاقد سیستم عاملهستند . بصورت یک ترمینال  به شبکه متصل گشتهو با توجه به تعاریف صورت گرفته توسط سرور ،کاربران به محیط ویندوز یا لینوکس دسترسیپیدا کرده و  به اجرای نرم افزار های  اجازه داده شده توسط سیستم میزبان می پردازد.

مانند زیرو کلاینت NC600W

 

نوع دوم  تین کلاینت ها :

 این نوع تین کلاینت  دارای پردازشگر مرکزی ، حافظه ، ابزار ذخیره اطلاعاتبروی  DOM  یا CF  می باشد در این تین کلاینت ها قابلیت نصب سیستمعامل به صورت سفارشی EMBEDDED  از دو گروه ویندوز و لینوکس وجود دارد . عدم استفادهازقطعات مکانیکی ( مانند انواع فن  و هاردیسک)در این تین کلاینت ها ویژگی بارز می باشد .

مانند تین کلاینت G170

 

نوع سوم  تین کلاینت ها :

این نوع از تین کلاینت ها دارایقدرت پردازش بسیار بالا  وانعطاف پذیری کاملهستند  . مجهز بودن به فناوری های روز مانند  Intel atom processor   از ویژگی های مهم این نوع تین کلاینت ها می باشد. قابلیت نصب تمامی سیستم عامل ها ویندوز و لینوکس ، سرعت بسیار بالا، پشتیبانی ازشبکه های بی سیم از نکات  قابل توجه در اینمدل تین کلاینت می باشد .

مانند تین کلاینت 2700MUD

  

چرا تین کلاینت(Thin Client) ؟
آخرین دستاورد دنیای فناوری برای اصلاح ساختار شبکه‌های بزرگ، ساخت رایانه‌های کم حجم و بی‌صدا است که با حذف قطعات حجیم و استهلاکی در ساختار آنها، محصول مرقوم به صرفه‌ای برای ادارات و سازما‌ن‌ها فراهم آورده است. در این محصولات با بهره‌گیری از تکنولوژی فشرده‌سازی و استفاده از امکانات شبکه‌ای، مشکلات و هزینه‌های رایانه‌های شخصی به طور چشمگیری مرتفع گشته و با امکاناتی که این سیستم‌ها همانند یک رایانه شخصی ارائه می‌دهند، مدیران را در بهینه‌سازی سیستم ادرای و گسترش سازمان خود یاری می‌نماید.
تین‌کلاینت یکی از این رایانه‌های اداری است که در عین ارائه قیمت و کیفیت مناسب، امکانات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهد
.
مقالات بیشتر در مورد تین کلاینت