همراه سیستم -تین کلاینت-زیرو کلاینت-نت تاپ
تین کلاینت |زیرو کلاینت| مینی پی سی | مادربرد اینتل
محصولات
تین کلاینت |زیرو کلاینت| مینی پی سی | مادربرد اینتل
زیرو کلاینت

زیرو کلاینت Zero Client چیست و چرا از آن استفاده می شود؟

زیرو کلاینت يک سخت افزار کوچک و آماده براي شبکه های کامپيوتری (Windows  و Linux ) ميباشد كه از امنيت بالايي برخوردار است. توسط تعدادی زیرو کلاينت  و يک رايانه چندین نفر در يک محيط بدون ديسک، از رايانه مذکور استفاده مينمايند در حاليکه کليه پردازش‌ها بر روي رايانه PCServer  انجام مي‌گيرد. تين کلاينت فرامين کاربر (مثل کليک کردن موس يا فشردن يک کليد کي برد) را از طريق شبکه به PCServer  فرستاده و نتيجه پردازش را از سرور دريافت کرده و بر روي مانيتور به کاربر نشان مي دهد.

این نوع Zero Client ها فاقد هرگونه پردازشگر مرکزی ،هارد دیسک یا ابزار ذخیره اطلاعات به صورت داخلی و نیزفاقد سیستم عامل هستند . بصورت یک ترمینال  به شبکه متصل گشته و با توجه به تعاریف صورت گرفته توسط سرور ،کاربران به محیط ویندوز یا لینوکس دسترسی پیدا کرده و  به اجرای نرم افزار های  اجازه داده شده توسط سیستم میزبان می پردازد.


"برای مشاهده مشخصات فنی زیروکلاینت ها روی مدل مدنظر کلیک نمایید"


  زیروکلاینت X1  
Zero Client NetComputer NC120

زیرو کلاینت nc120 با پروتوکل RDP
Zero Client ShareVdi X1

زیرو کلاینت X1 با پروتوکل RDP
 


Zero Client FL-600W

پروتوکل: RDP, PCO/IP , ICA
Zero Client FL-300W

پروتوکل: RDP 

 Zero Client VcloudPoint S100

پروتوکل: Optimize RDP to DDP
Zero Client NComputing L300

پروتوکل: Optimize RDP to UXP

زیرو کلاینت

مزایا و موراد قابل توجه در زیرو کلاینت:

طراحی کارآمد:   Small efficient design

طراحی  صرفه  جویی  در  فضا  اجازه  می  دهد  تا  فضای بیشتری  را  در  دفتر خود و یا  بر  روی  میز کار خود  داشته باشید و با تنظیم آن  پشت مانیتور  ال  سی  دی  دیگر کاربر متوجه وجود دستگاه نمی شود. ، تنها  مانیتور ال سی دی،  صفحه کلید و ماوس  را  بر روی  میز کار خود  را می بیند.

با صرفه و انعطاف پذیر:  Saves energy and flexible مصرف انرژی تین کلاینت

با استفاده از این  ایستگاه  شبکه  کامپیوتر  کوچک (زیرو کلاینت)، شما  می  توانید  در اینترنت  گشت و گذار کنید ،به موسیقی گوش کنید و به ارسال و  دریافت  ایمیل بپردازید. تین کلاینت فوق به طور کامل بی صدا بوده و دارای مصرف انرژی بسیار پائین در حد 5 وات میباشد.


در دنیای امروز کسب‌و‌کارها با سرعتی بیش از گذشته در حال رشد و تغییر هستند و همگی نگران این مساله‌اند که چگونه می‌توان فناوری اطلاعات را با حد اقل هزینه به‌روز کرد. به‌حتم در آینده ساختار کامپیوترهای رومیزی، سخت‌افزارها و نرم‌افزارها متفاوت خواهند بود .

 یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های این تغییرات اجتناب‌ناپذیر، مدل رایانشی تین کلاینت است. رایانش تین کلاینت مفهوم تازه‌ای نیست ولی از آن جایی که به نفع تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی در تضاد است، می‌توان درک کرد که چطور تا کنون گسترش نیافته است. با این حال شرکت‌ها می‌دانند که دیگر نمی‌توان جلوی محبوبیت این ایده را گرفت .

رایانش تین کلاینت (pc station-pc share-office station) چیست؟
رویکرد زیربنایی رایانش تین کلاینت بسیار ساده است. به جای اجرای برنامه‌ها بر روی کامپیوترهای شخصی، برنامه‌ها به صورت متمرکز و تنها با ارسال تغییرات از صفحه کلید ویدیو و ماوس (KVM) که از طریق شبکه منتقل می‌شوند، کار می‌کنند. پهنای باند مصرف شده در این روش نسبت به محیط‌های سنتی کامپیوتر/سرور بسیار کمتر بوده و بهترین حالت، استفاده از شبکه محلی برای کلاینت‌ها است. در یک محیط سنتی فت کلاینت، برنامه‌ها به صورت محلی ذخیره شده و اطلاعات به صورت مرکزی ذخیره می‌شوند. وقتی فایلی را باز می‌کنید، تمامی فایل به کامپیوتر محلی انتقال یافته و نتایج از طریق شبکه محلی یا شبکه گسترده (WAN) بر روی همان محیط ذخیره‌سازی مرکزی، ثبت می‌شوند .

چرا باید از رایانش تین کلاینت استفاده کرد؟
این روش هزینه‌ها را پایین آورده، سطح خدمات را درحوزه‌های زیر بالا می‌برد :

سهولت پشتيباني سخت افزاری و نرم افزاری

سهولت به کارگيری روشهای پيشتيبانی اطلاعات
حجم کم و صرفه جويي در فضا و وزن بسيار کم
حذف صدای فن رايانه ها مخصوصا در اطاقهايی که تعداد رايانه ها زياد باشد
صرفه جويي در خريد نرم افزارهاي تحت شبکه
به کار گيری آسان
قابليت های تين کلاينت:
امکان پخش صداي 16 بيتي استريو
اتصال به شبکه با سرعت 100/10 Based اتصال از طریق شبکه وایرلس
قابل استفاده در کليه محيطهاي نرم افزار کاملا دقيقا همانندرايانه های شخصی

تجهيزات مورد نياز تين کلاينت ها:

يک دستگاه تين کلاينت داراي فلاپي ديسک يا سي دي درايو نمي باشند و از اين رو به آنها Thin  گفته مي شود. تين کلاينت داراي درگاه شبکه، صفحه کليد، موس، مانيتور و Speaker  ميباشد.

موارد استفــاده از تين کلاينت ها :

هر جاييکه بيش از يک کامپيوتر استفاده ميشود (حتی در منازلی که دو رايانه نياز داريم) به کارگيری تين کلاينت توصيه ميگردد.

ادارات و سازمانــها - مراکزآموزشـي - كتابخانه‌ها - آژانس های املاک - سازمان های حسابرسی

نتیجه‌گیری:
مدل رایانشی تین کلاینت یکی از مهم‌ترین گزینه‌های پیش‌روی هر سازمانی است. اگر آن را به‌درستی اجرا کنید، هزینه‌های عملیاتی و درصد مخاطره‌تان به طور چشمگیری کاهش یافته و کیفیت خدمات‌تان بالا می‌رود. کلید آن است که فرآیند را درست برنامه‌ریزی و اجرا کنید. ممکن است به دلیل نداشتن تخصص مناسب، هزینه این تغییر برایتان بسیار زیاد باشد؛ بنابراین در این راه از شرکای مستقل کمک بخواهید. در این صورت هزینه‌های گزاف با صرفه‌جویی‌هایی که بعدا صورت می‌گیرد، جبران می‌شود .